W sobotę - 29 czerwca 2019r. na Kanale Szymońskim na Mazurach odbyły się I Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Prezesa Wód Polskich.

DSC036811111
Uczestniczyło w nich 43 zawodników, w tym 2 kobiety. Po czterogodzinnej rywalizacji, w dwóch sektorach, wędakrze złowili łącznie prawie 200 kg ryb. Najlepszy okazał się  Łukasz Adamowski z Warszawy. Wynik - 16,72 kg zapewnił mu zwycięstwo. Drugi rezultat - 16,04 kg - uzyskał Andrzej Małecki z Olsztyna. Trzecie miejsce zajął Wacław Pluta także z Olsztyna - osiągając wynik 7,79 kg. Wędkarze najczęściej łowili leszcze, ukleje, płocie i krąpie.

DSC03766666
DSC036144444
DSC037777777
 

Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy w imieniu Prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, wręczył Dyrektor Biura Prezesa - Sergiusz Kieruzel oraz Mirosław Markowski - Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku i Teodor Rudnik - Prezes Zarządu Głównego PZW.

ooooo
DSC03834444444
 

Jednym z kluczowych zadań jakie realizują Wody Polskie jest zarządzanie środowiskiem wodnym. Działalność Wód Polskich nie ogranicza się jedynie do troski o jakość wody, na uwadze mamy całe środowisko wodne, w tym ryby. Zawody wędkarskie mają na celu zacieśnianie współpracy pomiędzy użytkownikami rybackimi, wędkarzami oraz pracownikami Wód Polskich -  Wydziału Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa i Współpracy  z Użytkownikami Wód. Organizacja zawodów to także upowszechnianie sportu wędkarskiego jako formy rekreacji i wypoczynku, integracja wędkarzy, wymiana doświadczeń podczas wspólnego wędkowania, a także kształtowanie pozytywnych zachowań nad wodą oraz edukacja ichtiologiczna.

 

222
Organizatorem zawodów były Wody Polskie - RZGW w Białymstoku we współpracy z Okręgiem PZW w Olsztynie.

Pełne wyniki

 

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, 
rzecznik prasowy RZGW w Białymstoku.